Utax Mobil Yazdırma

UTAX_Mobil_yazdırma (1)

UTAX , baskı ve belge yönetimi çok fonksiyonlu sistemleri (MFP) yanı sıra, yazılım çözümleri uzmanı, şimdi iOS ve Android için ücretsiz bir uygulama ücretsiz sunuyor. “TA / UTAX Mobile Print” uygulaması. Yerel ağ mevcut uyumlu UTAX yazıcılar ve çok fonksiyonlu sistemlerine akıllı telefonlar veya tabletler bir kablosuz arayüz sunar

UTAX Mobile Print uygulaması ile bir mobil cihazdan fotoğraf ve belgeleri yazdırabilirsiniz ya da uygulamanın entegre bir tarayıcı aracılığıyla web sitelerinden. Uyumlu bir MFP taranan belgeler, mobil cihaz üzerinde kaydedilebilir ve daha sonra e-posta başına gönderilebilir. Aynı şekilde, veri bir mobil cihaz tarafından uygulaması ile taranabilir ve baskı için bir çıkış sistemine gönderilebilir. “Bizim iş müşterilerinin çalışma ortamı giderek daha mobil hale geliyor”, Simone Brett-Murati, UTAX basın görevlisi diyor. “Akıllı telefonlar ve tabletler en önemli standart araçlardan biri haline gelmiştir. Bizim uygulaması ile, gerçekten hızlı ve görüntülemek ve basılı formda mobil cihazda kayıtlı bulunan belge ve resimler kolaydır. Bu mobil cihazlar kullanışlılığı und kullanımını artırır ve UTAX-müşteriler için daha verimli çalışma hayatı kolaylaştırır. ”
Bu uygulama, Apple iPad, iPad2, iPad3, destekler iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S ve (cihazlar 3 nesil), iPod touch sürüm iOS 4.2 yanı sıra sürüm 3.0 veya daha üst bir Android (sürüm 2.2), akıllı telefonlar ve tablet. TA / UTAX Mobil yazdır yazdırma veya tarama için tek koşul mobil cihaz hedef baskı cihazı yerel ağa WLAN üzerinden bağlanmış olmasıdır. Burada, en sık kullanılan çıkış sistemleri veya çok fonksiyonlu yazıcılar favori olarak sıralanabilir. Uygulamanın baskı protokolleri RAW (Liman 9100), IPP (Liman 631) ve IPPS (SSL Bağlantı Noktası 443) destekler.

Mobil cihazlardan ortak dosya gibi jpg, png, pdf gibi formatları ve xps yazdırmak mümkündür. Android cihazlar, txt ve html dosyalarını yazdırmak için de mümkündür. iOS cihazlar baskı html ve rtf dosyaları, yanı sıra tüm Microsoft Office belgeleri (Word, PowerPoint und Excel) veya iWork belgeler. Mevcut kağıt formatları letter, legal, defter, deyim, A3, A4, A5, A6, folyo, B4, B5 ve B6 vardır. Buna ek olarak, aynı zamanda, kopya sayısını basılacak levha ve sayfa aralığı başına sayfa sayısını seçebilirsiniz. İlave seçenekler renkli veya siyah-beyaz baskı, çift taraflı yazdırma (2-sayfa), zımbalama veya delme vardır.
Mobile Print (Android cihazlar için) (iOS cihazları için) iTunes App Store ücretsiz için artık kullanılabilir ve Google Play’de.
iTunes Store link http://itunes.apple.com/de/app/ta-utax-mobile-print/id515358599?mt=8